Назад

Логотип порадника Права людини за ґратамиПорадник "Права людини за ґратами"

Назад

Логотип порадника Права людини за ґратамиПорадник "Права людини за ґратами"

Правовий порадник «Права людини за гратами» є путівником правової інформації з питань порядку виконання кримінальних покарань та тримання під вартою, а також належного інформування ув’язнених, засуджених, їх близьких та родичів, інших осіб про основи діяльності пенітенціарної системи. Тут ви зможете знайти відповіді на питання; що входить до сфери діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України та інших відомств, які контролюють її діяльність; межі впливу громадськості на діяльність пенітенціарних закладів; як має бути організовано побут ув’язнених та засуджених, які їх права обмежуються та як мають реалізовуватися, ті що передбачені законодавством.

Інформаційна складова порадника представляє собою короткі структуровані розділи на основі норм та правил кримінально-виконавчого законодавства, що згруповано у 21 тематичний блок. Наприклад, такі як: «Правовий статус ув’язнених та засуджених», «Заходи безпеки в пенітенціарних закладах», «Контакти із зовнішнім світом», «Матеріальні та комунально-побутові умови тримання ув’язнених та засуджених», «Сприяння соціальній адаптації засуджених».

Матеріал зібрано та розроблено на основі аналізу діючих нормативно-правових актів та багаторічного досвіду моніторингу дотримання прав людини в пенітенціарних установах та орієнтований на широкий загал. Він є корисним для всіх зацікавлених у неухильному дотриманню прав осіб, які перебувають в пенітенціарних закладах, а також всіх тих, хто хоче вирішувати питання правовим шляхом.

Порадник регулярно оновлюється відповідно до змін в законодавстві та пропозицій користувачів. Також деталізуються та розширюються розділи, з’являються нові тощо.

Додаток розроблений Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ). Пропозиції та зауваження щодо роботи додатку приймаються за адресою: umdpl.association@gmail.com.